Led Ekran Teknolojileri

LED EKRAN TEKNOLOJİLERİ 

LED ("Light Emitting Diode", Işık Yayan Diyot) yarı-iletken, ışık yayan bir elektronik devre elemanıdır. Çok hızlı çalışan donanım ve yazılımlar sayesinde ışık değiştirilerek görüntü oluşturulmasını sağlar.

Led ekran son 5 yılda popülerliğini gitgide arttıran görsel araç olmuştur. Bunun nedeni, televizyon, projeksiyon, monitör gibi cihazların gün ışığında yeterli ışık verememesindendir. Led ekranlar açık hava ve gün ışığında verdiği yüksek ışık ile popülerliğinde haklı bir yere sahiptir.

Led ekranlar uzun ömürlü reklam araçlarıdır. Ortalama ömrü 100.000 saat olarak söylenmekte olup bu değer led ekran her daim açık kaldığında 12 yıla tekabul etmektedir. "12 yıl sonra led ekranı çöpe atın" gibi bir durum söz konusu değildir. Yalnızca ışığı ve parlaklığı ilk günkünden yarısının daha aşağısına düştüğü için böyle söylenmektedir. Dilerseniz 12 yıl sonrasında led ekranınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Led ekran sektörünün öncü firmalarından olan Fenova Teknoloji olarak bizler, İstanbul bölgesinde tek bir ilçeye değil, tüm İstanbulda led ekran ihtiyaçlarına çözüm üretiyoruz. Firma bakımın her geçen gün gelişen ve büyüyen bir il olan İstanbul led ekran ihtiyaçları da her geçen gün artmıştır. Bu ihtiyaçla led ekran - led tabela firmalarınn sayısı da artmış ve haliyle merdivenaltı olarak tabir edilen profesyonel olmayan firmalar ortaya çıkmıştır. Hal böyle olunca Fenova Teknoloji olarak kaliteli ürün-hizmet sunan firmamızın farkı ön plana çıkmıştır. Geniş-genç ve dinamik kadromuz ile sizlere daha iyi hizmet sunmak için çalışıyoruz, üretiyoruz, montaj yapıyoruz ve desteğimizi sürdürüyoruz.

Led ekran fiyatlarımız sabit değildir, istediğiniz ölçüye, kullanım şekli ve alanına göre fiyatlar belirlenmektedir. Sizin için en uygun fiyatlı led ekranı en kaliteli malzemelerle sunmak olan firmamız Fenova Teknoloji ile siz de led ekran sahibi olabilirsiniz

Led ekran firması ile led tabela firması birbirine karıştırılmamalıdır. Led ekran firmaları, led tabela üretimi ve montajı da yapabilmekte ancak her led tabelacı, led ekran satışı yapamamaktadır. Led ekran firmaları işini hakkıyla yapabilen, profesyonel ve kurumsal firmalardır.

Led Ekranın Çalışma Mantığı

Dış medya ortamından aktarılan görüntünün kontrol sistemi tarafından işlenerek ekrana yansıtılmasayla oluşur. Görüntünün olduğu noktadaki kırmızı, yeşil, mavi ledlerin parlaklığının kontrol sistemi tarafından değiştirilerek görüntü oluşturulması sağlanır.

Led ekranlar, proje bazlı, kırmızı, mavi, yeşil ledlerin tercih edildiği, yine projeye göre farklı boyutlarda ledlerin kullanıldığı reklam aracı olmuştur.

İstanbul başta olmak üzere Türkiyenin her iline led ekran üretimi ve montajı yapmaktayız.

Neden Led Ekran

  • Gün ışığında ve karanlıkta yüksek performans gösterir.
  • Dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
  • Standart tebala ekranlarına göre led ekran daha dikkat çekici olduğu için rakiplerinizden daha tercih edilir olursunuz.
  • Kolay kullanıma ve kuruluma sahiptir.
  • Uygun ve ekonomik bir tabela türüdür.
  • Led ekranlar sayesinde müşteri potansiyelinizi arttırırsınız.
  • 100.000 saat ömrü vardır. Uzun ömürlüdür.
  • Düşük sıcaklık ve ışık kirliliğine sahiptir.
  • İhtiyaca göre tek ve çok renk ışık sağlayabilir.
  • Led ekran açık hava reklamcılığın en çok tercih edilen ürünlerinin başında yer almaktadır.

Projeleriniz ve led ekran ihtiyaçlarınız için Fenova Teknoloji olarak dev led ekranlar üretiyor, yanınızda yer alıyoruz. Hemen iletişime geçin, uygun fiyatlı, kaliteli led ekran sahibi olun.